Każdego z nas nie raz dopada okropny ból pleców lub innej części ciała. Wtedy jedynym ratunkiem jest wzięcie tabletki przeciwbólowej lub masaż obolałego miejsca, jednak nie zawsze są ku temu sprzyjające warunki. Nie wszystkich stać na regularne sesje u masażystki, dlatego branża sprzętów medycznych wychodząc nam naprzeciw, wprowadziła na rynek mnóstwo bezprzewodowych i wygodnych w użytkowaniu masażerów do ciała.

Przyczyny bólu

Ciało poprzez ból i choroby chce zwrócić na siebie naszą uwagę Jeśli nie dbamy o nie wystarczająco dobrze, z czasem dolegliwości nasilają się. powodując trudny do zniesienia dyskomfort. Ból ten może mieć wiele przyczyn – urazy mechaniczne, przewlekłe choroby, przewlekły stres, nieodpowiednia postawa ciała czy brak wystarczającej aktywności fizycznej. W odzyskaniu zdrowia na pewno pomocna będzie konsultacja z lekarzem, odpowiednie leczenie, zażywanie ruchu i gimnastyki oraz korzystanie z masaży, kiedy tylko najdzie taka potrzeba.

Jak działa masażer ręczny na akumulator?

Masażer poprzez bezpośredni kontakt ze skórą uśmierza ból, poprzez stymulacje odpowiednich punktów witalnych w ciele. Może być stosowany do masażu następujących części ciała: brzuch, nogi, ramiona, ręce, górna i dolna część pleców, szyja, stopy. Masażery w zależności od firmy, posiadają kilka trybów wibracyjnych, różne stopnie prędkości oraz tryby pulsacyjne. My szczególnie polecamy masażer Zepter Hyperon, którego jakość gwarantuje firma Zepter.

Przydatne funkcje masażera

  • blokada podróżna, blokująca urządzenie przed samoistnym włączeniem się
  • możliwość regulowania trybu wibracji
  • zabezpieczenie antypoślizgowe chroniące przed upadkiem
  • budowa sprzyjająca użytkowania go jedną ręką
  • urządzenie bezprzewodowe, wygoda w mobilnym użytkowaniu
  • elastyczna i miękka głowica
  • tryb automatycznego wyłączenia się po zakończeniu pracy

Zalety masażu ciała

Regularne korzystanie z masażera przynosi ulgę obolałym i sztywnym mięśniom, równocześnie poprawiając ich sprężystość. Wpływa pobudzająco na zmysły, rozluźnia, zmniejsza produkcje hormonów stresowych oraz pomnaża produkcję endorfin. Stymuluje krążenie krwi, co ma związek z lepszym dotlenieniem organizmu oraz wzmocnieniem układu limfatycznego. Aktywuje prace nerwu błędnego, który wpływa na hormon odpowiedzialny za prawidłowe wchłanianie pożywiania, oddychanie oraz częstotliwość akcji serca.

Odnowy Biologicznej, Masaż, Relaks, Spa

Przeciwwskazania przy masażerze ręcznym

Z masażerów nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz w czasie menstruacji, osoby chore na grypę i ostre zapalenie stawów. Pojawienie się na skórze wyprysków, pęcherzy czy świeżych blizn również również nie powinno być lekceważone. Masaże powinny pójść w odstawkę w przypadku wszelkich chorób internistycznych.

Jak jeszcze można pomóc sobie w walce bólem?

Organizm ludzki to nie robot, dlatego tak istotne jest dbanie o zachowanie równowagi i dbanie o nie, nie tylko w trudnych chwilach. Kluczową rolę dla ciała odgrywa styl życia jaki prowadzimy. By móc prawidłowo funkcjonować człowiek powinien zapewnić sobie odpowiednią dawkę zdrowego snu, ponieważ od tego czy jesteśmy wyspani i zregenerowani zależy nasza efektywność w ciągu dnia. Odpowiednio zbilansowana dieta powinna zawierać odpowiednią ilość kalorii, dobranych indywidualnie pod naszą posturę oraz mnóstwo warzyw i owoców, bogatych w witaminy i minerały. Można się również wspierać suplementami uzupełniającymi nasze dzienne zapotrzebowanie organizmu na dodatkowe kwasy i tłuszcze, poprawiające motorykę i sferę intelektualną. Nieocenioną rolę odgrywa wszelaka aktywność fizyczna ( szczególnie yoga), która modeluje i rozciąga ciało, a także pozostawia w świetnej kondycji. Popularne stało się również korzystanie z zabiegów akupunktury. Jednak w tym wszystkim najważniejszą rolę odgrywa mózg – to w nim się wszystko zaczyna. Warto też zatroszczyć się o swoje zdrowie psychiczne – wszelkie przewlekłe zmęczenia, chroniczny stres czy zaburzenia psychiczne, sprawiają, że człowiek przestaje dbać o siebie i cierpi jeszcze mocniej. Powinien wtedy skontaktować się z odpowiednim lekarzem , który pomoże mu wyjść z tego stan i cieszyć się życiem. Należy również odstawić wszelkie używki (kofeina, alkohol, narkotyki, papierosy) wyniszczające organizm.

„W zdrowym ciele zdrowy duch” czyli im bardziej dbamy o ciało fizyczne, tym lepszą jakość życia osiągamy!