dziecko

Niemowlak będzie spokojnie spać przez całą noc, jeżeli zapewnimy mu odpowiednie warunki. Niżej znajdziecie Państwo informację czym się kierować i czego przestrzegać, by zapewnić maluszkowi spokojny i zdrowy sen.

1. Powietrze i temperatura w pokoju.

Wieczorem przed położeniem niemowlaka spać, należy dobrze wywietrzyć pokój. Temperatura w pokoju nie powinna przekraczać 22 stopni C. Jeżeli jest zima to skręć grzejniki na noc. W lecie, kiedy pogoda sprzyja, można uchylić okno, co zapewni przez całą noc świeże powietrze w pomieszczeniu.

2. Wygodna piżamka.

Odpowiednio dobrane ubranko jest bardzo ważne. Najlepszym materiałem z którego będzie wykonana piżamka jest bawełna. Na noc należy wybrać ubranko bez gumek. Nie należy zakładać dziecku na noc czapeczek oraz skarpetek pod śpioszki. Do spania dla niemowlaka najlepszy będzie śpiworek.

3. Odpowiednia pościel i kocyki dziecięce.

Kołderka i kocyk dla dziecka nie powinny być ciężkie. Przede wszystkim należy upewnić się, że zostały wykonane z najlepszych jakościowo materiałów np. bawełna. Wybierając sklep z pościelą i kocykami dziecięcymi, sprawdźmy czy produkty tam dostępne posiadają odpowiednie atesty, co świadczy o przydatności dla noworodka.

4. Odpowiednia atmosfera w pokoju.

Niemowlaki najlepiej zasypiają przy szumie. Jest to zjawisko spowodowane wspomnieniami z brzucha matki. Kompletna cisz i nagłe nieregularne dźwięki typu szczekanie psa itd. Może wybudzić malucha, przestraszyć go powodując rozdrażnienie i problem z ponownym zaśnięciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *